HAKKIMIZDA

OKULUMUZ HAKKINDA     

        2013 yılında Safa Vakfı bünyesinde kurulan Kelebek Anaokulu ve Kreşleri;  İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, diğer tüm illerimizde şubeleşme çalışmalarına başlamıştır.     

       Gayesi; Milli ve manevi değerlere sahip, bilgi ve inançla güçlü nesiller yetiştirmeye hazır,  ahlaki ilkeleri prensip edinen, kişiliğine güven duyulan, özgüven sahibi, ufku açık, çalışkan nesiller yetiştirmek olan Mersin Safa Derneği,  uzun yıllardır sürdürdüğü  “Taha Çocuk Klübü ve Kreş” hizmetini bir adım ileri götürerek okullaşma adına dev bir adım atmıştır.

        Bu çerçevede okulumuz; ilk defa 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında,  Mersin Afetevler Mah. Sokak no:3199  Ev no:6  Yenişehir/MERSİN adresinde,36 öğrenci ile  vakıf tarafından satın alınan iki katlı kendi binasında “Özel Mersin Safa Kelebek Anaokulu” adıyla faaliyete başlamıştır.

       Okulumuzda; Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenmiş olan “Okul Öncesi Programı” uygulanmaktadır. Bunun yanında “Değerler Eğitimi” üzerinde hassasiyetle durulmaktadır. Okul öncesi programı ile birlikte Değerler Eğitimi çerçevesinde; Kur’an-ı Kerimi okuyabilme, abdest alma ve namaz kılma usul ve esasları yanında itikad, ibadet siyer gibi çalışmalar üzerinde önemle durulmaktadır. Eğitim ve öğretim yılı süresince yabancı dil olarak İngilizce öğretilmektedir.

       Öğrencilerimize; diyetisyenler tarafından hazırlanan aylık yemek listesi doğrultusunda, temiz ve nezih bir ortamda, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ile öğleden sonra aperatif türü sağlıklı beslenme hizmeti verilmektedir.

Copyright © 2015 - MERSİN SAFA KELEBEK ANA OKULU | Tasarım ve Yazılım : Taha Medya

Scroll to Top